Naga MarketsNegacja wyłamania istotnego poziomu S/R bywa jednym z silniejszych sygnałów na jakie może liczyć trader stosujący strategię price action. Wynika to z faktu, że „false break” to forma istotnego wzmocnienia danego horyzontalnego poziomu odniesienia. Strona, która zanegowała wybicie istotnej granicy stoi przed szansą zdominowania rynku w średnim lub dłuższym terminie o ile „nie wypuści” drugiej strony z „pułapki” jaką było fiasko pokonanie poziomu S/R.

Nagranie jest refleksją na jeden z tematów związanych z formacją false break, a mianowicie fałszywe wybicie z konsolidacji jako zmiana układu sił w ruchu bocznym. Osobnym zagadnieniem jest false break  na rynku w trendzie. W nagraniu  wykorzystuję fragmenty „wakacyjnych” webinarów w czasie  których, na życzenie uczestników, analizowałem wykres NZDUSD zarówno przed zawiązaniem formacji, jak po jej uformowaniu. Za każdym razem wynikiem analizy było rozpisanie scenariuszy zagrań zgodnych z formacją i ten aspekt uważam za szczególnie ważny, bowiem nawiązuje do tematu antycypowania setupów wysokiej jakości nawet na tak trudnym rynku za który można uznać konsolidację.

Wykresy w formacie PDF dostępne są pod linkiem.

Wszystkie materiały można śledzić pod tagiem tylko price action. Subskrybuj kanał Comparic na YouTube, aby być na bieżąco z najnowszymi materiałami wideo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here