Naga MarketsNa rynki wróciła nerwowość, choć w najmniejszym stopniu dotyka FX. Zjazd USD/JPY utrzymuje się w ślad za spadkiem rentowności 10-latek USA do 1,95 proc. Złoto powraca do szczytów. Na rynku akcji mamy sesję odejścia.

  • Awersja do ryzyka uwidoczniła się jeszcze we wtorek, choć nie miała jednej bezpośredniej przyczyny, co sugeruje, że może już dochodzić do przetasowań w pozycjach przed drugą częścią tygodnia (święto w USA, raport NFP).
  • Spadek rentowności obligacji skarbowych USA (10-latki 1,95 proc. – najniżej od 2016 r.) było jednym z katalizatorów nerwowości. Z tego powodu m.in. USD/JPY zjechał do 107,60. USD/CHF też jest nisko – 0,9846. Ale na EUR/USD jest stabilnie przy 1,1290. AUD/USD też nie wykazuje oznak wahań nastawienia do ryzyka – 0,70.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Objawem pogorszenia sentymentu był silny zjazd cen ropy naftowej pomimo informacji, że OPEC+ zdecydowało się na przedłużenie ograniczeń wydobycia do marca 2020 r. WTI spadł ponad 4 proc. do 56,06. Dziś kurs lekko rośnie do 56,4 z pomocą raportu API, który wskazał na spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 5 mln baryłek.
  • Na wzrost awersji do ryzyka zareagowała cena złota, rosnąc do 1438 USD/oz i zrównując się czerwcowymi szczytami.
  • Na rynku akcji w Azji mamy schłodzenie nastrojów. Shanghai Composite traci 1 proc., a Nikkei225 spada o 0,6 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here