Naga MarketsAmerykańska agencja rządowa Commodity Futures Trading Commission, regulująca rynek kontaktów futures i chroniąca go przed nadużyciami, ogłosiła dzisiaj złożenie skargi w amerykańskim sądzie rejonowym dla północnego dystryktu Kalifornii, oskarżając Travisa Capsona z Utah, Arnaba Sarkara z Kalifornii oraz ich kalifornijską firmę Denari Capital LLC o kradzież ponad 8,3 miliona dolarów (ok. 31,5 mln zł) od co najmniej 28 klientów. Środki uczestników zostały ulokowane w ramach wspólnego planu inwestycyjnego, który obejmował rynki lewarowane oraz zakup pozagiełdowych walut obcych.


Zobacz również: CFTC oskarża brokera opcyjnego o oszustwo w wysokości 10 mln USD

Zawyżone rentowności instrumentów i fałszywe wyciągi bankowe

czaszka i zapalony papierosZgodnie z oskarżeniem od co najmniej 2012 r. do chwili obecnej oskarżeni zgromadzili i połączyli środki klientów na jednym lub większej liczbie rachunków bankowych Denari i wykorzystali je do różnych celów, w tym do handlu na rynku Forex, inwestycji w nieruchomości, transakcji na papierach wartościowych i osobistych wydatków. Capson i Sarkar nieuczciwie zabiegali o zaufanie uczestników, umyślnie lub lekkomyślnie wprowadzając ich w błąd podając nieprawdziwe informacje dotyczące rentowności transakcji walutowych firmy w przeszłości oraz zysków osiąganych przez innych klientów.

Oskarżeni mieli pokazywać również fałszywe wyciągi z konta uczestnikom, które przedstawiały rentowność ich strategii. Zgodnie z oskarżeniem Denari do końca lipca 2019 r. była winna swoim klientom ponad 5,2 mln USD, a firma nie ma wystarczających funduszy lub aktywów do zaspokojenia bieżących roszczeń.

W ramach dalszych starań w celu ukrycia oszustwa, Capson składał umyślnie fałszywe zeznania i ukrywał informacje przed NFA podczas badania przeprowadzonego 15 lipca 2019 r. W związku z przeprowadzonym postępowaniem Capson wprowadził w błąd NFA ukrywając obrót środkami klientów.

W dalszym postępowaniu sądowym przeciwko oskarżonym CFTC dąży do zniesienia nieuczciwie uzyskanych korzyści firmy, cywilnych kar pieniężnych, restytucji, stałej rejestracji i zakazów handlowych, a także dąży do stałego nakazu sądowego przeciwko dalszym naruszeniom ustawy o giełdach towarowych i przepisów CFTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here