Naga MarketsForex stabilnie w czwartek, cena złota stabilna a kurs ropy w góręOptymizm utrzymuje się na rynkach, a jego nośnikami są obniżka ceł przez Chiny, słabnące obawy związane z koronawirusem, uniewinnienie Trumpa w Senacie oraz lepsze dane z USA. Indeksy pozostają na fali wznoszącej; na FX klasyczna flauta; złoto stabilne, ropa naftowa kontynuuje odbicie.
  • Chiny zmniejszą o połowę cła na importowane z USA towary warte 75 mld USD, odwzajemniając wcześniejsze działania USA. Decyzja ma związek z ustaleniami umowy handlowej z grudnia. Niższe cła mają wejść w życie do 14 lutego.
  • Rynek wydaje się w dalszym ciągu odczytywać najnowsze doniesienia o szczepionkach jako pozytywne, pomimo ostrzeżeń WHO, że jeszcze daleko do momentu, w którym szczepionka będzie mogła być dystrybuowana. Obecna liczba przypadków zakażenia wynosi 28,3 tys., przy łącznej liczbie 565 zgonów.
  • Dodatkowego wsparcia dla optymizmu dostarczają odrzucenie przez Senat USA dwóch artykułów impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Lepszy od oczekiwań wynik ISM dla usług za styczeń przypomniał o solidnych fundamentach gospodarki.
  • Po silnym odbiciu na Wall Street w środę (S&P500 +1,13 proc.), rynki w Azji kontynuują wzrosty. Shanghai Composite zyskuje 1,5 proc., a Nikkei225 rośnie o 2,4 proc.
  • Na rynku walutowym USD/JPY podszedł pod 110, podczas gdy EUR/USD testuje 1,10. Siły USD nie widać tylko na AUD, SEK i NOK.
  • AUD/USD rośnie do 0,6755. Australijskiej walucie nie zaszkodziły mieszane dane o sprzedaż detalicznej. Choć wynik za grudzień był gorszy od oczekiwań (-0,5 proc. m/m vs -0,2 proc.), to słabość była spodziewana w związku z przesunięciem wydatków konsumpcyjnych na listopada i przeceny na Black Friday. W całym IV kw. sprzedaż wzrosła o 0,5 proc. k/k, mocniej niż zakładane 0,3 proc.
  • Złoto zyskuje dziś ok. 2 USD do 1558 USD/oz, odrywając się od klasycznych wahań risk-on/risk-off.
  • Ropa naftowa WTI rośnie ponad 2 proc. do 51,8 USD/b, gdyż słabnące obawy związane z koronawirusem poprawiają perspektywy popytu na surowiec. Wzrostom zdają się nie przeszkadzać doniesienia, że Rosja nie popiera głębszej obniżki wydobycia ropy i woli przedłużenia obecnego paktu OPEC+.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here