Naga MarketsKurs dolara australijskiegoKamil Jaros, główny analityk Admiral Markets omawia poranną decyzję Banku Rezerw Australii (RBA), w programie Kulisy Rynków, którego prowadzącym jest Adam Rak z Comparci24.tv. Jak zauważają w trakcie rozmowy, rynek Forex zazwyczaj sprzedaje fakty, gołębia decyzja RBA od dłuższego czasu była w cenie, w efekcie czego kurs dolara australijskiego (AUD) miał czas na przetrawienie wtorkowej obniżki stóp. W efekcie po pierwszym impulsie spadkowym, notowania zaczęły silnie rosnąć.


Kurs dolara australijskiego ze sporą zmiennością po decyzji RBA

„RBA poinformował, że zdecydował się obniżyć główną stopę procentową z poziomu 1,25% do 1,00%, co ma pomóc szybciej osiągnąć założenia inflacyjne, wesprzeć rynek pracy oraz zmniejszyć stopę bezrobocia. Bank centralny jest pewien, że do 2020 roku inflacja powróci na właściwe tory, a ogólny scenariusz gospodarczy pozostaje zrównoważony”pisał w godzinach porannych Łukasz Stefanik, analityk XTB.

Kurs dolara australijskiego w pierwszej chwili reagował osłabieniem, bardzo szybko jednak odwracał w kierunku sesyjnych maksimów i we wtorek jest jedną z silniejszych walut w gronie G8. Zysk w stosunku do dolara wynosi 0,3%, a poniedziałkowa sesja testowała najwyższe poziomy od pierwszej połowy maja.

Dolar australijski zyskuje we wtorek do dolara. AUD/USD D1
Dolar australijski zyskuje we wtorek do dolara. AUD/USD D1

„Brak zaskoczenia powoduje, że rynek nie musi klasycznie reagować na tego typu wydarzenie – reakcja książkowa ma zazwyczaj miejsce gdy informacja pojawia się nagle i nie było możliwości dostosowania do niej. Tutaj ta możliwość była, był czas na przygotowanie alokacji aktywów. Nie spodziewaliśmy się dużych zmian, a rynek waha się w swoim tempie. Przygotowaniem do porannej decyzji niezaprzeczalnie było również poniedziałkowe osunięcie AUD/USD i biorąc pod uwagę sumę tych dwóch dni, to dolar australijski mimo wszystko trochę się osłabia” – komentuje Kamil Jaros na antenie Comparic24.tv.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here