Naga MarketsSenny rynekZa nami spokojna noc przy płaskim przebiegu notowań. W oczekiwaniu na świeże impulsy inwestorzy czekają, m.in. na odczyty PMI z Eurolandu i USA oraz komunikaty banków centralnych: EBC, Riksbanku i Norges Banku. W temacie Brexitu UE ma jutro wydać werdykt o długości odroczenia daty brexitu.

  • Na rynku walutowym mamy niewielkie zmiany przy spokojnym handlu. EUR/USD dryfuje blisko 1,1130, USD/JPY stanął przy 108,60, a AUD/USD zatrzymał środową korektę przed 0,6835. ostudzenie optymizmu wobec zamieszania wokół Brexitu nie przyniosło głębszego pogorszenia sentymentu, a inwestorzy czekają na świeże impulsy. Ponieważ niepewność o perspektywy globalnego ożywienia pozostaje jednym z głównym tematów, dzisiejsze odczyty PMI z Eurolandu i USA będą w centrum uwagi. Interesujące też będzie, jaki kierunek w obecnej sytuacji obiorą kończące dziś posiedzenia banki centralne: EBC, Riksbank i Norges Bank.
  • GBP/USD jeszcze wczoraj wieczorem podbił do 1,2920. Prasa donosi, że przewodniczący Rady Europejskiej Tusk obstaje za trzymiesięcznym odsunięciem daty brexitu, ale według Guardiana prezydent Francji Macron żąda deadline’u na 15 listopada. The Times dotarł jednak do informacji, że kanclerz Niemiec Merkel popiera tylko odroczenie do 31 stycznia. UE ma wydać decyzję w piątek.
  • W międzyczasie prasa informuje, że premier Wielkiej Brytanii Johnson jeszcze dziś lub w poniedziałek będzie starał się rozpocząć procedurę prowadzącą do przedterminowych wyborów parlamentarnych.
  • Lira turecka zyskała wczoraj ponad 1 proc. po decyzji prezydenta USA Trumpa o zaniesienia wszystkich sankcji nałożonych na Turcję w ramach porozumienia w sprawie Syrii i trwałego zawieszenia broni.
  • Rynek akcji w Azji lekko odbijają po wczorajszych spadkach z porozumieniem w sprawie Syrii wskazywanym jako czynnik poprawiający nastroje. Japoński Nikkei225 zyskuje 0,6 proc., a Hang Seng rośnie o 0,4 proc. W Chinach Shanghai Composite zaczął od wzrostów, ale w trakcie sesji przeszedł  w spadki o 0,3 proc.
  • Przed otwarciem rynku kasowego w Europie futures na DAX zyskuje 0,3 proc.
  • Ropa naftowa WTI lekko (-0,7 proc.) odreagowuje środowy rajd o 2 dolary po tym, jak raport DoE zaskoczył spadkiem zapasów o 1,7 mln baryłek (prog. +2,8 mln baryłek). Rynek jest też rozchwiany sprzecznymi doniesieniami, czy OPEC i sojusznicy szykują się do pogłębienia ograniczenia wydobycia.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here