Naga MarketsWe wtorek rynki w Azji kontynuują odreagowanie napięć po decyzji prezydenta Trumpa o zawieszeniu wprowadzenia ceł na towary z Meksyku, ale nowe groźby wobec Chin tłumią wcześniejszy optymizm. Rynek akcji pozostaje zielony, a na FX słabnie JPY, choć w towarzystwie NZD i AUD. Rosną ceny ropy naftowej.

  • Wczoraj Trump powiedział reporterom w Białym Domu, że Chiny pójdą na porozumienie, bo muszą. Jeśli prezydent Chin XI nie spotka się z nim w trakcie szczytu G20, USA mogą nałożyć 25-proc. cła lub „dużo wyższe niż 25 proc.” na warte 300 mld USD towary importowane z Chin.
  • Rynki w Chinach nie reagowały mocno na komentarze, pośrednio dzięki utrzymaniu nisko fixingu USD/CNY (6,8930) przez LBCh – brak oznak deprecjacji juana jest odbierany pozytywnie.
  • Chiński indeks Shanghai Composite kontynuował odbicie (1,9 proc.) pokrzepiony silną sesją w poniedziałek w Europie i na Wall Street. W Japonii wzrosty są dużo skromniejsze: 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym mamy mieszane sygnały. Optymizm z giełd wywiera presję na USD/JPY, który odbija do 108,57 z 108,30 widzianych wczoraj wieczorem. Ale też słabo zachowują się AUD i NZD. Aussie zignorował odbicie indeksu zaufania NAB (do 7 z 0). Presja na NZD jest największa, ale bez potwierdzenia w informacjach.
  • Reszta walut G10 vs USD pozostaje w minimalnych wahaniach. EUR/PLN przedryfował noc bisko 4,26.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 1 proc. do 53,8 USD/b, odbijając po poniedziałkowych spadkach. Wczoraj rynek negatywnie odebrał doniesienia, że Arabia Saudyjska i Rosja wciąż nie uzgodniły między sobą wspólnego stanowiska w sprawie przedłużenia porozumienia o limitach wydobycia.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here