Naga MarketsSingapur ma szansę na zgarnięcie większej części z rynku walutowego, który wart jest 5,1 biliona dolarów dziennie. Ma do tego wykorzystać przewagę mierzoną w milisekundach. Singapur zachęca inwestorów, aby Ci przenosili swoje biura i zyskali na szybkości wykonywanych zleceń. Wydaje się, że różnice mierzone w milisekundach to “nic”, jednak na rynku walutowym ma to priorytetowe znaczenie. Im szybszy jesteś tym więcej masz możliwości.


Singapur zachęca głównych zagranicznych graczy, aby Ci budowali systemy w ich kraju. Dobre położenie przyczyniłoby się do usunięcia sub-sekundowych opóźnień, które są spowodowane przez rotowanie transakcji między Tokio czy Londynem. Jak powiedział Monetary Authority of Singapore – Benny Chey: “UBS Group i Citigroup utworzyły już swoje komórki na wyspie, mam nadzieję wkrótce wprowadzimy kolejnych (od sześciu do ośmiu) dużych graczy, w tym instytucje pozabankowe i multi platformy dealerskie.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Brexit Konserwatyści chcą się pozbyć Theresy May jak najszybciej?

Rząd zdecydował się na dotacje i ulgi podatkowe dla nowych podmiotów, które mają przyczynić się do budowy swoich komórek w Singapurze. Singapur jest co prawda sprawca największym centrum handlu walutami w Azji pod względem wolumenu, jednak w dalszym ciągu pozostaje w tyle chociażby za Wielką Brytanią czy Stanami Zjednoczonymi, gdzie wymienia się odpowiednio 2,4 i 1,27 miliona dolarów dziennie.

wolumen transakcji na FX
Źródło: Bank of International Settlements

Aby doszło do zwiększenia wolumen transakcji, muszą powstać centra i bazy obliczeniowe w Singapurze. “Społeczność potrzebuje natychmiastowego i efektywnego dostępu do rynków”, powiedział Wong Joo Seng, dyrektor generalny dostawcy platformy walutowej Spark Systems, który uzyskał wsparcie finansowe od MAS.
MAS przyznaje także, że gracze są „pokrzywdzeni” przez opóźnienia, jak powiedział Chey. „To dla nas kluczowy priorytet”.

City już w Singapurze

„Opóźnienie w obie strony między Singapurem a Tokio wynosi około 70 milisekund – wiem, że to nie brzmi dużo, ale to robi dużą różnicę w sposobie, w jaki lokalni klienci są w stanie otrzymać notowania”, powiedział Mark Meredith, globalny szef do spraw handlu elektronicznego FX w City.

Kluczem do sukcesu Singapuru będzie możliwość przyciągnięcia graczy z całego spektrum rynków walutowych, nie tylko handlowców o wysokiej częstotliwości, ale także podmiotów zajmujących się finansowaniem handlu międzynarodowego, a także inwestorów indywidualnych, którzy chcą poszerzyć swoje portfolio.

UBS również “na pokładzie”

UBS uruchomi w kwietniu swój silnik do wyceny i handlu w Singapurze. Jak uważa Eric Li, szef makro rozwoju rynków wschodzących w UBS Asia Pacific, ma się to przyczynić do wzrostu wolumenu transakcji.

„Singapur ma korzystne położenie geograficzne z niskimi czasami podróży do wielu regionalnych i globalnych centrów finansowych”, powiedział Li. „Nowy silnik eFX pozwala UBS zapewnić naszym klientom większą płynność, mniejsze opóźnienia i większą wydajność na rynkach walutowych”.

Wzrost wolumenu w Singapurze przekłada się na straty w innych rejonach Azji. Japonia, która jeszcze niegdyś dominowała w tym regionie, spadła na trzecie miejsce według światowego dziennego wolumenu w 2016 roku. Znajduje się ona za Singapurem i Hongkongiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here