Naga Markets9 kwietnia 2013 7:05

Sesja Amerykańska:

W trakcie handlu podczas godzin sesji amerykańskiej eurodolar nieznacznie zniżkował do okolic 1,2990 USD. Mocniejszy ruch obserwowaliśmy na kwotowaniach funta szterlinga, który wyznaczył intra-sesyjne minimum wobec amerykańskiego dolara na poziomie 1,5237 USD. Równocześnie w dalszym ciągu obserwowaliśmy pogłębienie trendu deprecjacyjnego na japońskim jenie. Ponadto warto nadmienić, iż polski złoty dynamicznie pogłębił ostatnie zwyżki, tym razem wynikające ze skokowego spadku rentowności polskiego długu.

Sesja Azjatycka:

Początek obrotu w Tokio przyniósł skokowy wzrost kwotowań eurodolara, które znalazły się na poziomie 1,3068 USD. Analogiczny scenariusz obserwujemy na parze EUR/GBP, gdzie zwyżka euro do 0,8558 GBP sygnalizuje możliwą zmianę kilkutygodniowego trendu na tym cross’ie.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Reformy strukturalne są niezbędne, by zwiększyć potencjał wzrostu i wesprzeć proces konwergencji krajów Europy Środkowo-Wschodniej, podała w opublikowanym w poniedziałek raporcie agencja Fitch Ratings.

– Złoty będzie korzystał na napływie środków na rynki wschodzące i tym, że Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie będzie już raczej obniżać stóp, ocenili w opublikowanym w poniedziałek raporcie analitycy Goldman Sachs.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here