Naga Markets

8 kwietnia 2013 7:20

Sesja Azjatycka:

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi spadek kwotowań głównej pary walutowej. Eurodolar cofnął się z okolic 1,3 USD, notowanych w piątek, do okolic 1,2985 USD. Równocześnie obserwujemy lekki spadek japońskiego jena, który traci zarówno wobec dolara jak i wspólnej waluty. W przypadku walut surowcowych poranne dane z Australii nie wpłynęły znacząco na rynek.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Portugalski Trybunał Konstytucyjny uznał, że część programu oszczędności budżetowych centro-prawicowego rządu premiera Pedro Passosa Coelho nie jest zgodna z prawem.

– Minister finansów Luksemburga Luc Frieden w niedzielę w rozmowie z niemiecką gazetą “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” (FAS) zasygnalizował gotowość swego kraju do ograniczenia tajemnicy bankowej.

– Brytyjski Premier, J. Cameron, w tym tygodniu spotka się z przedstawicielami Niemiec, Francji oraz Hiszpanii, aby omówić “przyszłość Wlk. Brytanii” w Unii Europejskiej. Spekuluje się, iż Cameron będzie chciał renegocjować warunki członikostwa Wlk. Brytanii w UE, tak aby w przyszłości móc przeprowadzić w tej kwestii referendum.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here