Naga Markets6 maja 2013 7:22

Sesja Azjatycka:

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi względnie neutralny handel podczas sesji w Tokio. Eurodolar oscyluje w zakresie 1,3117 – 1,3139 USD czekając na rozpoczęcie handlu w Londynie. Ponadto obserwujemy nieznacznie słabsze otwarcie na walutach surowcowych.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 48 godzin:

– Premier rządu portugalskiego Pedro Passos Coelho zapowiedział serię redukcji w sektorze publicznym, które do 2015 r. mają przynieść Portugalii oszczędności na poziomie 4,8 mld euro. Program wdrażany przez rząd Passosa Coelho ma służyć realizacji porozumienia kredytowego, jakie Lizbona zawarła z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Unią Europejską w maju 2011 r., otrzymując 78 mld euro pożyczki.

– Kwiecień przyniósł wyhamowanie aktywności chińskiego sektora usług, wynika z danych opublikowanych 6 maja przez bank HSBC oraz Markit Economics. Indeks PMI dla sektora usług w Chinach (HSBC China Services PMI) spadł do 51,1 pkt. z 54,3 pkt. w marcu. To najniższy odczyt od sierpnia 2011 roku.

– W marcu dynamika sprzedaży detalicznej w Australii zmniejszyła się o 0,4% M/M, poinformował australijski urząd statystyczny. Rynkowy konsensus kształtował się na poziomie +0,2% M/M. W lutym było to 1,3% M/M. W całym I kwartale 2013 roku wartość sprzedaży, skorygowanej o wpływ czynników sezonowych, wzrosła o 2,2% K/K do 65,3 mld AUD.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here