Naga Markets8 października 2013 7:40

Sesja amerykańska:

Notowania dolara rozpoczęły poniedziałkową sesję w USA próbą umocnienia – jednak trwała ona zaledwie kilkanaście minut, a wartość amerykańskiej waluty szybko zaczęła spadać względem euro, jena, franka czy funta. Taka sytuacja utrzymała się do końca amerykańskiej sesji.

Sesja azjatycka:

Sesja w Azji upływa pod znakiem umocnienia się amerykańskiego dolara, który nadrobił już praktycznie całą stratę z sesji amerykańskiej. Warto jednak pamiętać, że to umocnienie nie jest – przynajmniej na razie – dynamiczne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Niemiecki Instytut Ifo oczekuje stopniowego przyspieszenia wzrostu gospodarczego w strefie euro w kolejnych kwartałach. Instytut prognozuje, że w III kwartale br. Produkt Krajowy Brutto (PKB) strefy euro wzrósł o 0,1% K/K i skurczył się o 0,4% R/R. W IV kwartale instytut prognozuje wzrost PKB o 0,3% K/K i o 0,4% R/R, natomiast w I kwartale 2014 roku o 0,4% K/K i o 1,1% R/R.

– Anna Zielińska-Głębocka, członek RPP, powiedziała, że na razie nie przewiduje obniżki stóp procentowych, lecz ich stabilizacji na obecnym poziomie.

– Amerykański spór budżetowy nie został rozwiązany w poniedziałek.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here