Naga Markets8 maja 2013 7:20

Sesja Amerykańska:

Podczas handlu w trakcie sesji amerykańskiej notowania eurodolara zniżkowały z okolic 1,3126 USD do 1,3072 USD, gdzie ostatecznie ukształtowała się krótkoterminowa konsolidacja. Umocnienie amerykańskiej waluty widoczne było również na pozostałych zestawieniach jak m.in. GBP/USD czy parach surowcowych.

Sesja Azjatycka:

Sesja w Azji przynosi, jak dotąd, korektę wcześniejszych spadków na rynku bazowym. Eurodolar wzrósł do poziomu 1,3096 USD. Co ciekawe lepsze dane fundamentalne z Chin nie znalazły jak dotąd odzwierciedlenia w wycenie walut surowcowych na rynku (AUD, NZD).

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Portugalia sprzedała 10-letnie obligacje o wartości 3 mld EUR, wracając tym samym na rynek długu po trwającej 2 lata przerwie spowodowanej kryzysem finansowym. Inwestorzy zgłosili popyt w wysokości 10,2 mld EUR na oferowane przez rząd w Lizbonie obligacje o wartości 3 mld EUR z terminem wykupu w lutym 2024 roku. Jak poinformował portugalski resort finansów 86% oferowanych papierów nabyli inwestorzy zagraniczni. Średnia rentowność ukształtowała się na poziomie 5,67%.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here