Naga MarketsSesja Amerykańska:

Początek sesji przypadł na kontynuację reakcji rynku na wystąpienie M. Draghiego. Eurodolar wystrzelił do poziomu 1,3618 USD. Mocny ruch widoczny był na większości par związanych z wyceną wspólnej waluty. Po tak silnym impulsie kolejne godziny mijały pod znakiem konsolidacji.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi próbę wygenerowania korekty wcześniejszych wzrostów – eurodolar zniżkuje do okolic 1,3584 USD. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na podwyższoną zmienność na parze AUD/USD, gdzie w nocy opublikowany został raport RBA nt. polityki monetarnej.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Agencja ratingowa Standard&Poor’s potwierdziła rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie “A-/A-2” i w walucie krajowej na poziomie “A/A-1”, podała agencja w piątkowym komunikacie. Zdaniem S&P polska gospodarka ma solidne fundamenty i duży potencjał wzrostowy.
– Europejski Bank Centralny (ECB) bacznie obserwuje sytuację na rynku pieniężnym i w razie potrzeby jest gotów do użycia wszelkich dostępnych instrumentów, powiedział w czwartek prezes banku Mario Draghi. “Bacznie śledzimy rozwój sytuacji i jesteśmy gotowi rozważyć zastosowanie wszelkich dostępnych instrumentów” – powiedział Draghi. “Pozostajemy zdecydowani, by utrzymać wysoce akomodacyjną politykę pieniężną i podjąć dalsze zdecydowane działania, jeśli pojawi się taka potrzeba” – dodał. “Zdecydowanie podtrzymujemy nasz ‘forward guidance’. Nadal oczekujemy, że główne stopy ECB pozostaną na obecnych lub niższych poziomach na dłuższy czas” – powiedział Draghi.Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – EUR/AUD
Następny artykułSetupy Price Action 7 lutego 2014: AUDJPY, EURAUD, EURUSD, GBPUSD
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here