Naga Markets11 lipca 2013 7:20

Sesja Amerykańska:

W trakcie obrotu w Stanach Zjednoczonych rynek przygotowywał się do późniejszego wystąpienia szefa FED. Eurodolar wzrósł do okolic 1,2948 USD, skąd nastąpił spadek do okolic 1,2888 USD. Dodatkowo obserwowaliśmy mocniejszy spadek na parze AUD/USD, która ostatnio wyróżniała się na tle rynku.

Sesja Azjatycka:

Komentarze Bena Bernanke trafiły na rynek we wczesnej fazie handlu w Azji, gdzie zwyczajowo płynność jest najmniejsza. Spowodowało to gwałtowny ruch kwotowań eurodolara w kierunku 1,3206 USD. Skokowe umocnienie rynków bazowych wynikało w dużej mierze z realizacji zleceń typu stop loss, jednak inwestorzy wyraźnie porzucili pozycję na rzecz amerykańskiej waluty po tym jak FED zasygnalizował, iż będzie kontynuował akomodacyjną politykę tak długo jak sytuacja na rynku pracy będzie niepewna.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Ben Bernanke stwierdził, iż FED kontynuować będzie akomodacyjną politykę tak długo jak inflacja będzie niska, a stopa bezrobocia sugerować będzie słabość rynku pracy.

– Wielu przedstawicieli Fedu było zdania, że z ograniczeniem programu skupu aktywów należy poczekać na kolejne sygnały, że sytuacja na rynku pracy w USA się poprawia, wynika z opublikowanego w środę protokołu z posiedzenia Fed w czerwcu.

– W trakcie lipcowego posiedzenia BoJ nie zmienił parametrów polityki monetarnej. Jednocześnie Bank Centralny podwyższył prognozy dla gospodarki (do najwyższych od 2,5 roku) wskazując, iż zaczyna ona odżywać.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here