Naga Markets6 grudnia 2013 7:45

Sesja Amerykańska:

Handel w trakcie sesji w USA przyniósł wzrost kwotowań eurodolara z okolic 1,3542 USD do poziomu 1,3676 USD. Skokowe zmiana kursu była przede wszystkim reakcją na słowa prezesa EBC. Wzrost kwotowań euro miał miejsce na większości zestawień (w tym EUR/GBP oraz EUR/JPY).

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przebiega już pod znakiem zmniejszonej płynności. Główna para walutowa (EUR/USD) oscyluje w zakresie 1,3656-1,3669 USD. Równocześnie warto zwrócić uwagę na skokowy wzrost kwotowań USD/JPY, który testuje obecnie okolice 102,14 JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Stopy procentowe strefy euro pozostaną na obecnych lub niższych poziomach przez dłuższy czas, a nastawienie Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pozostanie akomodacyjne tak długo, jak to będzie konieczne, powtórzył w czwartek prezes ECB Mario Draghi. Bank spodziewa się, że w 2013 roku dynamika Produktu Krajowego Brutto (PKB) strefy euro wyniesie minus 0,4 procent, podobnie jak oczekiwał we wrześniu. Według prognoz banku, w 2014 roku gospodarka bloku wzrośnie zaś w tempie 1,1 procent wobec jednego procenta prognozowanego we wrześniu. ECB prognozuje także, że inflacja wyniesie 1,1 procent w 2014 roku i 1,3 procent w 2015 roku. Cel inflacyjny banku to około dwa procent.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here