Naga Markets21 czerwca 7:05

Sesja Amerykańska:

W pierwszej fazie handlu w USA inwestorzy ponownie zdecydowali się zagrać na osłabienie eurodolara (minimum 1,3160 USD), jednak kolejne godziny przyniosły stabilizację, a nawet próbę odreagowania mocnych spadków (maksimum 1,3239 USD) z sesji Europejskiej. Analogiczny scenariusz wyhamowania aprecjacji amerykańskiego dolara obserwowaliśmy na większość zestawień walutowych. Warto ponadto zwrócić uwagę na lekkie umocnienie japońskiego jena.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi jak dotąd dalszą próbę wzrostu na eurodolarze, który osiągnął intra-sesyjne maksimum na poziomie 1,3253 USD. Równocześnie dolar odrabia wcześniejsze straty w stosunku do japońskiego jena, gdzie para USD/JPY znalazła się na poziomie 97,58 JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Rezerwa Federalna (Fed) zacznie ograniczać program zakupów obligacji w ramach trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki monetarnej (QE3) począwszy od września, uważa 44% ekonomistów ankietowanych przez Bloomberg News. To znacząca zmiana oczekiwań. Jeszcze na początku czerwca podobnego zdania było 27,1% ankietowanych.

– Zmienność, która zapanowała na polskim rynku walutowym, jest efektem sytuacji za granicą, powiedział w czwartek członek zarządu Narodowego Banku Polskiego (NBP) Andrzej Raczko. “NBP śledzi na bieżąco, co się dzieje na rynku finansowym z głęboką uwagą i zawsze podejmuje stosowne działania” – powiedział reporterom Raczko.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here