Naga Markets19 czerwca 2013 7:15

Sesja Amerykańska:

Obrót w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w trakcie ostatnich 3-sesji, przyniósł wzrost wartości eurodolara. Tym razem amerykańscy uczestnicy obrotu musieli zmierzyć się z niskim otwarciem na poziomie 1,3337 USD, jednak nie przeszkodziło to w osiągnięciu intra-sesyjnego maksimum w okolicach 1,3415 USD. Amerykańska waluta traciła również na pozostałych zestawieniach – nieznacznie zniżkując wobec japońskiego jena oraz walut surowcowych.

Sesja Azjatycka:

Handel w Tokio przynosi wyraźny spadek zmienności na rynku. Notowania eurodolara oscylują w zakresie 1,3384 – 1,3402 USD. Równocześnie wstępnie zanegowana została próba zejścia niżej na kwotowaniach AUD/USD, które oscylują aktualnie w okolicach 0,9488 USD. W przypadku pary USD/JPY obserwujemy ponowne umocnienie się japońskiej waluty.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Fitch Ratings potwierdził długoterminową ocenę wiarygodności kredytowej Szwajcarii na najwyższym poziomie AAA, poinformowała agencja we wtorek 18 czerwca. Perspektywa ratingu pozostaje stabilna.

– Prezydent USA Barack Obama zasygnalizował, że może zacząć rozglądać się za nowym prezesem Rezerwy Federalnej (Fed), mówiąc, że obecnie piastujący tę pozycję Ben Bernanke jest w banku centralnym “znacznie dłużej niż chciał”.

– Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zbliża się do końca cyklu redukcji stóp procentowych, zasygnalizował we wtorek członek Rady Jerzy Hausner mówiąc, że nadchodzi moment gdy będą one “adekwatne”.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here