Naga Markets4 października 2013 8:10

Sesja amerykańska:

Notowania eurodolara rozpoczęły sesję w USA mocnym wystrzałem w górę. Później nastąpiło pewne jego odreagowanie, jednak wartość EUR/USD pozostała wyraźnie powyżej 1,3610. Podobnie wyglądała sytuacja z relacją USD do japońskiego jena i franka szwajcarskiego. Podczas sesji w USA dolar delikatnie umocnił się względem funta brytyjskiego.

Sesja azjatycka:

Podczas sesji w Azji zmienność notowań głównych par walutowych się zmniejszyła. Wciąż widoczna jest słabość amerykańskiego dolara, który delikatnie, lecz systematycznie traci względem euro, jena, franka i funta.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Na zakończonym 4 października 2013 roku posiedzeniu Bank Japonii nie zmienił głównych parametrów polityki monetarnej, podtrzymując decyzję o rocznym wzroście bazy monetarnej o 60-70 mld JPY. Decyzja zapadła jednogłośnie. Bank centralny ocenił, że dostrzega “umiarkowane ożywienie” w japońskiej gospodarce.

– Polityczny impas w USA nadal nie został zażegnany. W amerykańskiej prasie pojawiają się jednak spekulacje, że zarówno Republikanie, jak i Demokraci, są coraz bardziej skłonni do ustępstw, co zwiększa nadzieje na kompromis.

– Departament Skarbu USA i MFW ostrzegają, że potencjalne negatywne konsekwencje niewypłacalności USA mogłyby mocno zaszkodzić całej globalnej gospodarce.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here