Naga Markets31 października 2013 6:55

Sesja Amerykańska:

Handel w trakcie sesji w USA przebiegał pod znakiem podwyższonej zmienności. Ostateczny bilans handlu wypadł na korzyść amerykańskiego waluty, a eurodolar znalazł się w rejonie 1,3695 USD. Po konferencji FED umocnienie dolara widoczne było na większości zestawień walutowych.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przyniósł próbę korekty wcześniejszego ruchu. Kupujący dolara okazali jednak większą determinację ponownie sprowadzając eurodolara do okolic 1,3688 USD. Jedną z ciekawszych par wydaje się być USD/JPY, gdzie kwotowania po skokowym umocnieniu USD (do 98,68 JPY), konsekwentnie próbują wrócić do poziomów bazowych sprzed paru godzin.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W środę Rezerwa Federalna (Fed) podała, że utrzymuje wartość programu skupu aktywów na poziomie 85 miliardów dolarów miesięcznie. Jest to decyzja zgodna z prognozami analityków. Fed poinformował także, iż nie zmienia stóp procentowych, pozostawiając główną z nich w przedziale 0-0,25 procent. Jest to również decyzja zgodna z oczekiwaniami. Przedstawiciele Fedu powtórzyli, że bank utrzyma główną stopę w tym przedziale dopóki stopa bezrobocia nie spadnie poniżej 6,5 procent.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here