Naga Markets30 września 2013 7:30

Sesja Azjatycka:

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi spadek kwotowań głównej pary walutowej. Eurodolar otworzył się spadkową luką i szybko przetestował okolice wsparcia na 1,3476 USD. Kolejne godziny mijają już pod znakiem próby odreagowania niższego otwarcia. Równocześnie z uwagi na napięcia polityczne obserwujemy lekki transfer kapitałów w kierunku bardziej bezpiecznych walut na bazie czego zyskuje m.in. szwajcarski frank czy japoński jen.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Złoty może się umacniać za sprawą sprzedaży euro przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przed poniedziałkowym fixingiem, od którego zależy kwota dopłat z polskiego budżetu do europejskich subsydiów dla rolników.

– Początek tygodnia na wycenie wspólnej waluty przyniósł wyprzedaż euro związaną z trwającym kryzysem politycznym we Włoszech. Przypomnijmy, iż Silvio Berlusconi wycofał swoich ministrów z Rządu i nawołuje do zwołania nowych wyborów parlamentarnych. W reakcji na tą informację premier, E. Letta, zwołał na środę głosowanie nad wotum zaufania.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here