Naga Markets30 sierpnia 2013 7:10

Sesja Amerykańska:

W trakcie obrotu w Stanach Zjednoczonych eurodolar pogłębił ostatnie minima do okolic 1,3218 USD. Co ciekawe wyraźny ruch kapitału w kierunku amerykańskiej waluty widoczny był przede wszystkim na głównej parze walutowej, podczas gdy reszta rynku pozostawała względnie stabilna. Poza tematem Syrii dolar otrzymał również wsparcie ze strony krajowych danych, gdzie rewizja PKB za II kw. w USA przyniosła wzrost do poziomu 2,5%.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi ustabilizowanie się kwotowań eurodolara w przedziale 1,3233 – 1,3254 USD. Równocześnie informacją sesji okazały się wyraźne lepsze dane fundamentalne z Japonii, gdzie indeks PMI za sierpień wyniósł 52,2pkt., a lipcowa inflacja wzrosła do 0,7%.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Premier W. Brytanii David Cameron powiedział w czwartek w Izbie Gmin, że udział jego kraju w akcji wojskowej przeciwko reżimowi prezydenta Syrii Baszara el-Asada będzie “nie do pomyślenia”, jeśli w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zaistnieje “przeważająca opozycja”. Tym samym uwaga rynków przesuwa się w kierunku organów ONZ od, których decyzji zależeć będzie najprawdopodobniej termin ewentualnej interwencji.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex BrokerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here