Naga Markets3 stycznia 2014 7:50

Sesja Amerykańska:

Pierwsza sesja w USA w Nowym Roku przyniosła względną stabilizację kwotowań głównej pary walutowej – EUR/USD po początkowej zniżce przetestował poziom 1,3675 USD. Warto ponadto zwrócić uwagę na silną zwyżkę kwotowań AUD w ślad za pojawieniem się popytu na rynku surowców.

Sesja Azjatycka:

Handel w Azji nie przynosi jak dotąd mocniejszego ruchu na eurodolarze, który oscyluje w zakresie 1,3644-1,3671 USD. Ponadto AUD kontynuuje swój rajd osiągając zakres 0,8992 USD. Równocześnie USD/JPY zanotował mocny spadek do okolic 104,20 JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W grudniu 2013 roku wzrost chińskiego sektora przemysłu lekko spowolnił, wynika z opublikowanego w czwartek ostatecznego odczytu wskaźnika PMI opracowanego przez bank HSBC.

– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA spadła w ubiegłym tygodniu do 339.000 z 341.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez amerykański Departament Pracy.

– Amerykański Instytut Zarządzania Podażą (ISM) podał w czwartek, że jego indeks obrazujący poziom aktywności w sektorze przemysłu w USA spadł w grudniu do 57,0 punktu z 57,3 punktu w listopadzie.

– W czwartek dolar umacniał się wobec euro i jena, a uwaga inwestorów skupia się na tym, czy kolejne dane napływające z amerykańskiej gospodarki będą uzasadniały dalsze stopniowe ograniczanie wsparcia Fed.


Forex - przegląd poranny rynków walutowych 3 stycznia 2014

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here