Naga Markets3 kwietnia 2013 7:10

Sesja Amerykańska:

Handel podczas sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł spadek notowań eurodolara do poziomu 1,2808 USD. Dolar umacniał się również w stosunku do pozostałych walut, w tym znacząco względem funta szterlinga oraz japońskiego jena.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przyniósł ponowny spadek kwotowań rynku bazowego, tym razem intra-sesyjne minimum ustanowione zostało na poziomie 1,2794 USD. Podobnie jak w trakcie godzin wcześniejszych zauważyć możemy próby mocniejszego osłabienia przed rozpoczynającym się dzisiaj dwudniowym posiedzeniem BoJ.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– We wtorek po południu euro lekko traciło na wartości wobec dolara w reakcji na rozczarowujące dane makroekonomiczne z europejskiej gospodarki. Wtorkowe indeksy PMI dla europejskiego przemysłu wskazały na pogłębienie się spowolnienia w sektorze, szczególnie we Włoszech i Hiszpanii.

– Szybka realizacja potrzeb pożyczkowych na 2013 rok jest pozytywna dla wiarygodności kredytowej Polski, która stała się regionalną “safe haven” – ocenia agencja ratingowa Moody’s.

– Komisja Europejska jest otwarta na wydłużenie terminów obniżenia deficytu przewidzianych w procedurze nadmiernego deficytu dla Francji, Hiszpanii i Portugalii – zapowiedział rzecznik KE. Na razie Komisja nie przewiduje ulgowego traktowania innych krajów.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex BrokerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here