Naga Markets29 kwietnia 2013 7:20

Sesja Azjatycka:

Początek handlu w nowym tygodniu zainicjowany został przez pro-wzrostową, weekendową lukę na notowaniach eurodolara. Zakres ten spotkał się jednak z szybką kontrą ze strony podaży wyznaczając intra-sesyjne minimum w rejonie 1,3032 USD. Równocześnie obserwujemy kontynuację wzrostu na funcie szterlingu, który zyskuje zarówno wobec dolara amerykańskiego jak i wspólnej waluty. Ponadto należy zwrócić uwagę na mocne wzrosty na walutach surowcowych oraz sygnał zanegowania ostatniej tendencji na EUR/SEK.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 48 godzin:

– Agencja Moody’s potwierdziła rating Włoch na poziomie Baa2, z perspektywą negatywną – poinformował Moody’s w komunikacie prasowym.

– Enrico Letta, zastępca sekretarza centrolewicowej Partii Demokratycznej, który w środę został desygnowany przez prezydenta Giorgio Napolitano na stanowisko premiera, przedstawił w niedzielę swój rząd. Nowy włoski rząd tworzyć będzie centrolewica, która wygrała lutowe wybory parlamentarne, przy współudziale centroprawicy. W rządzie znajdą się też ministrowie, którzy wcześniej pełnili funkcje w rządzie Mario Montiego.

– Standard&Poor’s Rating Services (S&P) potwierdził długoterminowy ratingi Norwegii na najwyższym poziomie AAA, poinformowała agencja. Perspektywa ratingu jest stabilna.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here