Naga Markets28 marca 2013 7:10

Sesja Amerykańska:

W trakcie handlu w Stanach Zjednoczonych eurodolar zanotował spadek do 4-miesiecznych minimów na poziomie 1,2751 USD. Umocnienie dolara widoczne było na większości zestawień, gdzie amerykańska waluta zyskiwała m.in. w stosunku do GBP czy JPY. Wyjątek stanowiło pary surowcowe (NZD, AUD), które nieznacznie zyskały.
Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi jak dotąd próbę odreagowania wcześniejszych spadków. Eurodolar zanotował korektę wzrostową w kierunku 1,2794 USD, jednak skala ruchu pozostaje ograniczona. Dodatkowo jesteśmy świadkami mocnego spadku w wycenie AUD, który zszedł do poziomu 1,0415 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) podwyższył rating Turcji do “BB plus” z “BB”, perspektywa ratingu jest stabilna, podała agencja ratingowa. Agencja argumentuje decyzję faktem, że stopniowo zmniejszają się potrzeby pożyczkowe Turcji. Wpływ na podwyżkę mają także “dokonane postępy w kwestii kurdyjskiej”, podał S&P.

-Wszystkie banki na Cyprze zostaną otwarte dzisiaj, po 12-dniowej przerwie, i będą pracować od południa do godz. 18 (od godz. 11 do 17 czasu polskiego) – ogłosiła rzeczniczka cypryjskiego banku centralnego Aliki Stylianu.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here