Naga Markets27 marca 2013 7:15

Sesja Amerykańska:

Obrót podczas sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł względną stabilizację nastrojów na rynku – notowania eurodolara po mocniejszym początku handlu ustabilizowały się w zakresie 1,2843-1,2866 USD. Analogiczny scenariusz obserwowaliśmy na większości par walutowych, gdzie euro ,po ostatnich spadkach, ustabilizowało się wobec większości dewiz.

Sesja Azjatycka:

Handel podczas sesji azjatyckiej doprowadził do próby wybicia dołem z konsolidacji (minimum na 1,2836 USD). Impuls ten został jednak zanegowany, a kwotowania powróciły w zakres wcześniejszej zmienności. Równocześnie jesteśmy świadkami nieznacznej korekty w 2-dniowym trendzie wzrostowym na USD/JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował we wtorek raport, w którym ostrzega, że przedłużająca się recesja we Włoszech oraz zadłużenie publiczne stanowią najpoważniejsze zagrożenia dla tamtejszego sektora bankowego.

– Choć Komisja Europejska zapewniała we wtorek, że sytuacja Cypru jest wyjątkowa i nie przewiduje się jej powtórki, to dyskutowane obecnie propozycje KE nie wykluczają strat właścicieli nieubezpieczonych depozytów powyżej 100 tys. euro w razie kłopotów banku.

– Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn zarzucił we wtorek m.in. Niemcom, że dążą do hegemonii w strefie euro oraz postępują wbrew zasadzie europejskiej solidarności, próbując dyktować Cyprowi sposób rozwijania gospodarki.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here