Naga Markets

27 maja 2013 7:05

Sesja Azjatycka:

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi nieznaczny spadek kwotowań eurodolara. Główna para walutowa wyznaczyła intra-sesyjne minimum w okolicach 1,2918 USD nie pogłębiając jednak znacząco ruchu z początku sesji w Tokio. Również notowania japońskiego jena nie wykazały znaczącej reakcji na weekendowe wystąpienie szefa BoJ. Niska aktywność handlu wskazuje, iż z uwagi na święto bankowe w Wlk. Brytanii oraz Dzień Pamięci w USA notowania walut mogąc charakteryzować się niską zmiennością.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 48 godzin:

– CFTC podało, iż ilość pozycji zakładających wzrost wartości amerykańskiego dolara jest najwyższa od lipca 2008r. (aktualnie otwarte są pozycje o wartości 41,000$ mld USD).

– Zapiski z ostatnieg posiedzenia BoJ ukazały, iż część członków obawia się, że osiągnięcie założonej inflacji na poziomie 2,00% w marcu 2016r. będzie niemożliwe. W trakcie weekendowe wystąpienia H. Kurody, szef Banku Centralnego, powiedział, że instytucje finansowe posiadają wystarczające kapitały, aby poradzić sobie ze wzrostem rentowności japońskich obligacji.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here