Naga Markets26 września 2013 8:15

Sesja amerykańska:

W trakcie trwania amerykańskiej sesji dolar był słaby względem euro, jena japońskiego, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego. Kurs EUR/USD ponownie przekroczył poziom 1,35, docierając niemal do 1,3540.

Sesja azjatycka:

Podczas sesji w Azji na rynkach walutowych jest relatywnie spokojnie. Dolar delikatnie odrabia straty względem euro, funta i franka – a dużo wyraźniej umacnia się względem japońskiego jena.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Jak podał francuski resort pracy, w sierpniu 2013 liczba bezrobotnych we Francji spadła o 50 tys. do 3,236 mln. To pierwszy spadek od kwietnia 2011 r. Wcześniej przez 27 kolejnych miesięcy liczba bezrobotnych rosła do rekordowego poziomu 3,285 mln w lipcu br.

– W sierpniu sprzedaż nowych domów w USA wzrosła o 7,9% (w ujęciu mdm) do 421 tysięcy. W ujęciu rdr sprzedaż nowych domów wzrosła o 12,6%. Na rynku oczekiwano odczytu na poziomie 420 tys.

– „Z polskiej gospodarki płynie coraz więcej dobrych sygnałów. Ożywienie będzie jednak powolne i stopniowe, w związku z czym w najbliższym czasie nie należy oczekiwać pojawienia się większych impulsów do wzrostu inflacji” – powiedział w środę wieczorem prezes NBP Marek Belka dziennikarzom podczas konferencji EFNI w Sopocie.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here