Naga Markets26 kwietnia 2013 9:30

Sesja Amerykańska:

Sesja w Stanach Zjednoczonych charakteryzowała się dynamicznym spadkiem kwotowań europejskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara. Para EUR/USD wyznaczyła minimum w rejonie 1,2988 USD. Dużo mniejszą reakcję obserwowaliśmy na zestawieniu z funtem szterlingiem, który został wyraźnie wsparty przez wczorajsze wskazanie dot. PKB. Ponadto dynamicznie osłabiał się polski złoty osiągając intra-sesyjne maksimum na parze EUR/PLN na poziomie 4,1565 EUR/PLN.

Sesja Azjatycka:

Handel w Tokio przynosi odreagowanie wcześniejszych spadków na eurodolarze. Para bazowa osiągnęła maksimum w okolicy 1,3047 USD. Równocześnie obserwujemy podwyższona zmienność na kwotowaniach jena, który próbuje zyskiwać wobec wspólnej waluty oraz dolara.
Kluczowe wydarznia ostatnich 24 godzin:

– Na posiedzeniu Banku Japonii (BoJ) w dniu 26 kwietnia 2013 roku, już drugim w tym miesiącu, bank podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji otwartego rynku tak, żeby baza monetarna rosła o 60-70 bln JPY rocznie. Decyzja została podjęta jednomyślnie.

– Bezrobocie we Francji ponownie wzrosło w marcu tego roku i przekroczyło 3,224 mln osób. Historyczny rekord bezrobocia we Francji z 1997 roku wynosił 3,195 mln osób bez pracy.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here