Naga Markets24 września 2013

Sesja amerykańska:

Początkowe godziny amerykańskiej sesji przyniosły delikatny spadek kursu EUR/USD, jednak w kolejnych godzinach został on częściowo odrobiony. Wartość dolara pozostała relatywnie stabilna także względem japońskiego jena, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego.

Sesja azjatycka:

Podczas sesji azjatyckiej handel na głównych parach walutowych jest wyjątkowo spokojny. Notowania EUR/USD i USD/CHF poruszają się praktycznie całkowicie płasko, a z niewiele większą zmiennością mamy do czynienia na parach USD/GBP i USD/JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Richard Fisher, szef Fed z Dallas, powiedział wczoraj, że był przeciwny ostatniej decyzji Fed, by pozostawić QE3 na niezmienionym poziomie – decyzja ta wzmogła bowiem niepewność wobec poczynań Fed i podważyła jego wiarygodność.

– Agencja Reuters podaje, że prezydent Barack Obama prawdopodobnie nie ogłosi nominacji na nowego szefa Fed w tym tygodniu. Najmocniejszą kandydatką na to stanowisko jest Janet Yellen.

– Hiszpańskie indeksy zakończyły wczorajszą sesję wyjątkowo dużymi spadkami. Jest to interpretowane jako obawa inwestorów przed Angelą Merkel jako kanclerzem Niemiec i jej polityką względem krajów południowej Europy.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here