Naga MarketsSesja Amerykańska:

W trakcie sesji w USA pogłębiony został ruch wzrostowy na eurodolarze wygenerowany jeszcze w trakcie handlu w Europie. Główna para walutowa przetestowała ostatecznie zakres 1,3697 USD. Spadek wyceny amerykańskiego dolara odbił się na większości zestawień, gdzie mocny spadek zanotował m.in. USD/JPY.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przebiega już w spokojniejszych nastrojach, gdzie eurodolar oscyluje w zakresie 1,3678-1,3696 USD. Ponadto kontynuowany jest ruch spadkowy na wycenie AUD, który pogłębia 4,5-letnie minima.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Indeks PMI obrazujący aktywność przemysłu w strefie euro wzrósł w styczniu do 53,9 punktu z 52,7 punktu w grudniu, wynika ze wstępnych danych opublikowanych w przez Markit.

– Indeks PMI, obrazujący aktywność przemysłu w Niemczech, wzrósł w styczniu do 56,3 punktu z 54,3 punktu w grudniu, wynika z opublikowanych wstępnych danych.
– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA wzrosła w ubiegłym tygodniu do 326.000 z 325.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych przez amerykański Departament Pracy.

-W czwartek po południu notowania euro kontynuowały wzrosty z początku dnia, wspierane przez lepszy od oczekiwań odczyt PMI dla strefy euro. Dolar tracił również wobec jena, czego powodem były rozczarowujące dane o aktywności chińskiego przemysłu.Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here