Naga MarketsSesja Amerykańska:

Początek sesji w USA przyniósł spadek głównej pary walutowej do okolic 1,3538 USD. Ruch ten wynikał jednak w dużej mierze z dość wysokiego otwarcia (1,3575 USD). Ponadto obserwowaliśmy skokowy wzrost wyceny amerykańskiego dolara wobec kanadyjskiego odpowiednika.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi utrzymanie eurodolara w zakresie 1,3530 – 1,3556 USD. Dodatkowo obserwujemy pogłębienie maksimów na USD/CAD co przynosi test 4,5-letnich szczytów na tej parze. Ponadto słabsze doniesienia z Chin (wst. PMI) ograniczyły potencjał dalszej korekty wzrostowej na wycenie AUD.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Wstępny odczyt przemysłowego indeksu PMI dla Chin za styczeń wyniósł jedynie 49,6 pkt., wobec 50,5 pkt. oczekiwanych.

– Na wczorajszym posiedzeniu Bank Kanady (BoC), zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, nie zmienił wysokości stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 1%. Bank wyraził ponadto zaniepokojenie zbyt niską inflacją. Poinformował również, że kolejną jego decyzją może być zarówno obniżka, jak i podwyżka stóp procentowych. Wszystko będzie zależało od napływających danych makroekonomicznych. Rynek odebrał deklarację tą jako sygnał, iż BoC może działać na niekorzyść CAD’a w celu wsparcia tamtejszej gospodarki.

Forex - przegląd poranny rynków walutowych 23 stycznia 2014

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here