Naga MarketsSesja Amerykańska:

Handel podczas sesji w USA przyniósł wzrost kwotowań eurodolara do poziomu 1,3568 USD. Spadek wyceny amerykańskiej waluty widoczny był również na pozostałych parach, w tym USD/JPY, która ponownie znalazła się w rejonie 104,016 JPY.

Sesja Azjatycka:

Podczas sesji w Tokio wyznaczony został nowy 3-sesyjny szczyt na eurodolarze (1,3579 USD). Następnie część graczy przystąpiła do realizacji zysków. Warto ponad to zwrócić uwagę na mocny wzrost wyceny AUD, które skorzystało na publikacji ,wyższej od oczekiwanej, inflacji.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Indeks nastrojów gospodarczych w Niemczech spadł w styczniu do 61,7 punktu z 62 punktów miesiąc wcześniej, poinformował instytut ZEW. Analitycy prognozowali, że osiągnął poziom 64 punktów.

– Bank Węgier postanowił, że obniża stopy procentowe o 15 punktów bazowych, w tym główną z nich do 2,85 procent.

– We wtorek po południu euro odrobiło część strat wobec dolara, po tym jak wcześniej traciło w reakcji na niższy od oczekiwań odczyt niemieckiego indeksu nastrojów gospodarczych ZEW, który może wskazywać problemy w największej europejskiej gospodarce.

– Na posiedzeniu w dniach 21-22 stycznia 2014 roku Bank Japonii nie zmienił głównych parametrów polityki monetarnej, podtrzymując decyzję o rocznym wzroście bazy monetarnej o 60-70 mld JPY (decyzja zapadła jednogłośnie). Bank istotnie nie zmienił też prognoz PKB i inflacji na lata 2013-2015. W opublikowanym komunikacie po posiedzeniu bank podtrzymał, że Japonia doświadcza umiarkowanego ożywienia gospodarczego.Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – CAD/JPY
Następny artykułSetupy Price Action 22 stycznia 2014: AUDUSD, EURJPY, EURUSD, USDCHF
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here