Naga Markets22 sierpnia 2013 8:09

Sesja Amerykańska:

Handel podczas godzin sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł wzrost kwotowań notowań eurodolara do okolic 1,3451 USD. Spadek wyceny amerykańskiego dolara znalazł odzwierciedlenie również na pozostałych parach walutowych, gdzie notowania USD/CHF wyznaczyły nowe ponad 1-miesięczne minima. Warto wspomnieć, iż rentowności amerykańskiego długu cofnęły się z okolic 2-letnich maksimów (2,9%) i ustabilizowały się w okolicach 2,81%.

Sesja Azjatycka:

Podczas obrotu w Azji trwa próba wygenerowania lekkiej korekty wzrostowej na dolarze, jednak jak dotąd skala ruchu pozostaje ograniczona. Notowania eurodolara oscylują w zakresie 1,3415-1,3426 USD. Amerykańska waluta odzyskuje „grunt” m.in. na parze USD/JPY czy wspomnianym wcześniej USD/CHF. Dodatkowo warto wspomnieć na utrzymanie presji podażowej na NZD/USD po wczorajszych wypowiedziach przedstawiciela RBNZ.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– H. Kuroda z BoJ w wywiadzie dla tamtejszej gazety powiedział, iż nie zawaha się sięgnąć po mocniejsze luzowanie monetarne w przypadku, gdy wprowadzenie podwyżki podatków odbije się negatywnie na gospodarce.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here