Naga Markets20 sierpnia 2013 7:05

Sesja Amerykańska:

Podczas obrotu w USA główna para walutowa – eurodolar, zanotowała spadek do okolic 1,3336 USD. Mocniejsze umocnienie dolara obserwowaliśmy na parach surowcowych, gdzie wstępne spadkowe impulsy z handlu w Londynie zostały pogłębione. Co ciekawe w zestawieniu z japońskim jenem dolar pozostawał jednak w defensywnie pozwalając parze USD/JPY znaleźć się w okolicach 97,46 JPY.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi próbę odbicia – para EUR/USD zanotowała zwyżkę do okolic 1,3351 USD. Jednak najciekawszy scenariusz rozegrany został jednak znów na parach surowcowych, gdzie AUD i NZD wyraźnie tracą po tym jak zapiski z ostatniego posiedzenia Banków Centralnych ukazały, iż RBA nie wyklucza dalszego luzowania, a przedstawiciel RBNZ zwrócił uwagę na przewartościowanego NZD.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Przedstawiciel RBNZ, Greame Wheeler powiedział, iż istnieje potrzeba “schłodzenia rynku” bez podnoszenia stóp, które mogłoby wesprzeć AUD. Dlatego RBA ograniczy pożyczki LVR (loan to value ratio lending), aby banki nie mogły korzystać z niego w większej skali niż 10%.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here