Naga Markets20 grudnia 2013 7:30

Sesja Amerykańska:

W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy kontynuację umocnienia dolara na parze EUR/USD. Eurodolar oscylował tuż powyżej wsparcia na 1,3650 USD. Podwyższona zmienność zagościła m.in. na rynku korony czeskiej, która skokowo umocniła się do 27,537 CZK wobec euro, aby następnie szybko wrócić do standardowego zakresu wahań sesyjnych.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi pogłębienie spadków na eurodolarze, który wyznaczył intra-sesyjne minima w okolicach 1,3625 USD. Równocześnie obserwowaliśmy próbę osłabienia japońskiego jena po porannym komunikacie BoJ, jednak ruch ten został jak dotąd zniwelowany.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W trakcie sesji w Azji dolar pozostaje stabilny po ostatnim umocnieniu, wspierany przez wzrost rentowności amerykańskich obligacji.

– Z komunikatu BoJ wynika, iż Bank przywiązany zostaje do wcześniejszych założeń polityki monetarnej, dodatkowo podtrzymując prognozę umiarkowanego wzrostu dla gospodarki.Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułChińskie akcje i dolary, czyli Hong-Kong
Następny artykułGBPCHF kontynuuje wzrosty
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here