Naga Markets



2 września 2013 7:35

Sesja azjatycka:

Podczas azjatyckiej sesji sytuacja na rynku walut jest zróżnicowana. Kurs EUR/USD porusza się w relatywnie wąskiej konsolidacji. Dolar umacnia się względem japońskiego jena, a na początku sesji w Azji umocnił się także względem szwajcarskiego franka. Tymczasem amerykańska waluta w ostatnich godzinach pozostaje słaba w relacji do brytyjskiego funta, a także dolarów australijskiego i nowozelandzkiego.

Kluczowe wydarzenia ostatniego weekendu:

– USA przeprowadzą interwencję w Syrii, jeżeli zgodę na to wyda Kongres. Oznacza to, że do interwencji może dość najprędzej w przyszłym tygodniu.

– W sierpniu nastąpił wzrost aktywności chińskiego sektora przemysłowego – wynika to z danych opublikowanych w niedzielę 1 września przez Chińską Federację Logistyki i Zaopatrzenia (CFLP) oraz urząd statystyczny Chin. Indeks PMI dla przemysłu wzrósł w sierpniu do 51 pkt. z 50,3 pkt. w lipcu i 50,1 pkt. w czerwcu. To najwyższy odczyt od 16 miesięcy.

– W niedzielę w Niemczech odbyła się telewizyjna debata z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel i kandydata opozycyjnej SPD na kanclerza Peera Steinbruecka. Była to pierwsza i jedyna debata przywódców najważniejszych sił politycznych w Niemczech. Po debacie brak jest jednego zwycięzcy: zgodnie z sondażem telewizji RTL i ZDF debatę wygrała urzędująca kanclerz, natomiast sondaż ARD wskazuje na zwycięstwo Peera Steinbruecka nad Merkel.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują






Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here