Naga Markets2 sierpnia 2013 7:10

Sesja Amerykańska:

Obrót podczas godzin sesji w Stanach Zjednoczonych zdominowany został poprzez reakcję rynku na wystąpienie szefa EBC. Podwyższona zmienność na głównej parze walutowej pozwoliła w ciągu paru godzin przetestować zakres od 1,3197-1,3266 USD. Ostatecznie bilans sesji wypadł na korzyść amerykańskiej waluty, która nieznacznie zyskała na większości zestawień. Równocześnie wyraźnie osłabiał się polski złoty podchodząc pod okolice 4,27 EUR/PLN.

Sesja Azjatycka:

Handel w Tokio przynosi lekkie pogłębienie ostatnich minimów na kwotowaniach eurodolara – 1,3188 USD. Pozostałe pary oscylują blisko zakresów notowanych w godzinach wcześniejszych.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Prawdopodobieństwo interwencji banku centralnego Czech, by osłabić koronę, nadal rośnie, ponieważ widzi on potrzebę dalszego poluzowania polityki pieniężnej, podał w czwartek bank. Decydenci w banku odrzucili wniosek o rozpoczęcie interwencji, ale po raz pierwszy głosowali nad takim działaniem, poinformował prezes banku Miroslav Singer.

– Stopy procentowe w strefie euro pozostaną na obecnym lub niższym poziomie przez dłuższy czas, powtórzył w czwartek prezes Europejskiego Banku Centralnego (ECB) na konferencji prasowej po publikacji decyzji o stopach. “Rada Prezesów potwierdza, iż oczekuje, że kluczowe stopy procentowe ECB pozostaną na obecnych lub niższych poziomach przez dłuższy czas” – powiedział Draghi.

– Bank Anglii zdecydował, że nie zmienia stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 0,5 procent. Jest to zgodne z prognozami analityków. Bank podał też, że nie zmienił wartości swojego programu ilościowego łagodzenia polityki monetarnej.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex BrokerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here