Naga Markets2 lipca 2013 7:30

Sesja Amerykańska:

Obrót w trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych charakteryzował się wzrostem kwotowań eurodolara do okolic 1,3066 USD. Spadek wartości amerykańskiej waluty znalazł swoje odbicie na szerokim rynku na czym skorzystały m.in. pary surowcowe jak NZD/USD czy AUD/USD. Ponadto wspólna waluta nieznacznie umacniała się wobec szterlinga oraz franka szwajcarskiego.

Sesja Azjatycka:

Handel w Tokio przynosi cofniecie się kwotowań eurodolara, gdzie intra-sesyjne minimum wyznaczone zostało na poziomie 1,3049 USD. Ponadto widoczna jest próba wyrysowania mocniejszych wzrostów na USD/JPY, a AUD traci po posiedzeniu RBA.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Na lipcowym posiedzeniu Bank Rezerw Australii (RBA), zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, nie zmienił wysokości stóp procentowych. Oznacza to utrzymanie głównej stopy w Australii na rekordowo niskim poziomie 2,75%. Australijski bank centralny w komunikacie towarzyszącym lipcowej decyzji napisał, że prowadzona przez bank polityka jest adekwatna, ale nie wykluczył dalszego jej poluzowania. Wskazał też, że obserwowana od 2,5 miesiąca deprecjacja australijskiego dolara wsparła nieco gospodarkę, ale wciąż AUD jest zbyt mocny.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX
Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here