Naga Markets19 września 2013 8:00

Sesja amerykańska:

Na rynkach walutowych początek sesji w USA był relatywnie spokojny w oczekiwaniu na informacje ze strony Fed. Dopiero po ich publikacji wartość amerykańskiego dolara mocno spadła względem większości walut, w tym względem euro, funta, franka, jena i złotego.

Sesja azjatycka:

Podczas azjatyckiej sesji notowania głównych par walutowych stabilizują się po wieczornych silnych ruchach. Dolar pozostaje słaby względem euro, funta oraz franka, jednak delikatnie umacnia się względem japońskiego jena.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– Amerykańska Rezerwa Federalna nie zdecydowała się wczoraj na ograniczenie programu QE3. Stopy procentowe pozostały na rekordowo niskim poziomie, bliskim zera. Ben Bernanke wspomniał o planowanym zakończeniu programu skupu aktywów w 2014 r., ale niekoniecznie w pierwszej połowie przyszłego roku.

– Silvio Berlusconi przegrał pierwsze głosowanie ws. pozbawienia go mandatu senatora. Jest to konsekwencją prawomocnego wyroku skazującego Berlusconiego za oszustwa podatkowe.

– Dynamika PKB w Nowej Zelandii w II kw. 2013 r. wyniosła 2,5% w ujęciu rdr, czyli jest większa niż oczekiwano na rynku (2,2% rdr).

– Deficyt handlu zagranicznego Japonii w sierpniu wyniósł 960,3 mld JPY, podczas gdy spodziewano się deficytu przekraczającego bilion JPY.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here