Naga Markets19 grudnia 2013 7:30

Sesja Amerykańska:

Handel w trakcie sesji w USA zdominowany został przez reakcję na decyzję FED. Eurodolar po okresie wzmożonej zmienności (ruch do 1,3811 USD) ostatecznie spadł w okolice 1,3649 USD. Analogiczny ruch wiedzieliśmy na większości par związanych z amerykańskim dolarem.

Sesja Azjatycka:

Sesja w Azji przebiega już w spokojniejszych nastrojach, jednak gracze w Tokio podjęli się jeszcze próby dalszego osłabienia kwotowań eurodolara. Równocześnie obserwujemy korektę wcześniejszego mocnego ruchu wzrostowego na parze USD/JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W środę Rezerwa Federalna (Fed) podała, że zmniejsza wartość programu skupu aktywów do 75 miliardów dolarów miesięcznie, jednak jednocześnie zasugerowała, że stopy procentowe pozostaną niskie jeszcze dłużej, niż wcześniej zapowiadała. Większość analityków oczekiwała, że program pozostanie bez zmian na poziomie 85 miliardów dolarów miesięcznie. Decyzja może może stanowić punkt zwrotny w polityce Fed po 15 miesiącach ilościowego luzowania polityki. Bank “umiarkowanie” ograniczył skalę zakupu aktywów w obliczu poprawy sytuacji na rynku pracy, podał Fed w komunikacie po swym dwudniowym posiedzeniu. Jednocześnie jednak poinformował, że “prawdopodobnie będzie właściwe”, by utrzymać stopy na poziomie bliskim zera “znacznie dłużej niż do momentu”, gdy stopa bezrobocia spadnie do 6,5 procent.

– W reakcji na decyzję Fed o ograniczeniu programu skupu aktywów rynki akcji w USA wzrosły, a euro chwilowo osiągnęło najniższy od tygodnia kurs wobec dolara.

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here