Naga Markets18 lipca 2013 7:20

Sesja Amerykańska:

Obrót w trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych charakteryzował się podwyższoną zmiennością, gdzie notowania eurodolara oscylowały w zakresie 1,3082 – 1,3173 USD. Ostatecznie jednak umocnienie dolara po wystąpieniu szefa FED stało się faktem, a kwotowania eurodolar zbliżyły się do okolic 1,3122 USD. Podwyższona zmienność zauważalna była na większość par walutowych związanych z amerykańską walutą, jednak dopiero kolejne godziny przyniosły realizację analogicznego scenariusza jak na rynku bazowym.

Sesja Azjatycka:

Handel w Tokio przynosi dalszy spadek kwotowań eurodolara, który ponownie testuje okolice wsparcia na 1,3091 USD. Równocześnie jesteśmy świadkami mocnego wzrostu wyceny amerykańskiej waluty w stosunku do japońskiego jena oraz dolara australijskiego.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W czerwcu i na początku lipca gospodarka USA rosła w niewielkim-umiarkowanym tempie, a sektor przemysłowy wzrósł w większości odziałów Rezerwy Federalnej (Fed), podał w środę bank w Beżowej Księdze. Według raportu Fedu, fabryki w wielu z 12 oddziałów Fedu zanotowały wzrost nowych zamówień i dostaw oraz zwiększenie produkcji. Bank zauważył także poprawę na rynku nieruchomości. “Silny popyt w sektorze mieszkaniowym nadal wspierał sektor przemysłowy w kilku oddziałach” – głosi Beżowa Księga Fedu.

– Rezerwa Federalna (Fed) nadal planuje rozpocząć ograniczanie programu skupu aktywów w dalszej części tego roku, jednak zostawia sobie możliwość zmiany tych planów, w zależności od perspektyw gospodarki, powiedział prezes Ben Bernanke. “Nasze zakupy aktywów zależą od sytuacji finansowej i gospodarczej” – poinformował w przygotowanym wystąpieniu dla amerykańskiego Kongresu. Bernanke powiedział, że jeśli warunki gospodarcze poprawiłyby się szybciej niż oczekiwano, to Fed mógłby wcześniej ograniczyć skup obligacji. Jeśli jednak perspektywy rynku pracy pozostaną słabe, to bank centralny USA może utrzymać obecną wartość programu “przez dłuższy czas”.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here