whitebit

17 maja 2013

Sesja Amerykańska:

Podczas sesji w Stanach Zjednoczonych nastąpiła próba mocniejszej korekty ostatnich spadków na eurodolarze. Impuls ten dotarł jedynie do okolic 1,2929 USD (maksimum intrasesyjne), gdzie podaż przejęła kontrole sprowadzają kwotowania na powrót w obszar 1,2888 USD. Analogiczny scenariusz osłabienia dolara widoczny był również na pozostałych zestawieniach (m.in. GBP/USD czy AUD/USD), jednak podobnie jak na rynku bazowym okazał się on krótkotrwały.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi zejście kwotowań eurodolara do 1,2854 USD w okolice intra-sesyjnego wsparcia na 1,2850 USD. Mocniejszy ruch obserwujemy na kwotowaniach AUD/USD, które wyznaczyły minima na 0,9734 USD.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– John Williams, przedstawiciel FED, powiedział, iż Rezerwa Federalna może rozpocząć proces wycofywania się z programów QE już tego lata.
– Miesięczna zmienność na AUD jest w okolicach 8-miesięcznych szczytów sugerując, iż inwestorzy kluczowych rozstrzygnięć na tym cross’ie.
– Agencja Moody’s podniosła długoterminowy rating Turcji do Baa3 z Ba1, z perspektywą pozytywną – poinformowała agencja w komunikacie.Przypomnijmy, iż w ciągu wczorajszej sesji CBRT zdecydował się obciąć stopy o 50pb., aby ogranicznyć napływy kapitałowe w kierunku liry.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj