Naga MarketsSesja Amerykańska:

W trakcie sesji w USA eurodolar konsolidował powyżej wsparcia na 1,3580 USD. Ponadto większość par utrzymywała wcześniejsze trendy, choć można wskazać m.in. na mocniejszy spadek wyceny funta szterlinga na rynku.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi, jak dotąd, próbę wzrostów na eurodolarze, który testuje okolice 1,3623 USD. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na mocny spadek wyceny dolara australijskiego (3,5-letnie minima wobec USD) po słabych danych z tamtejszego rynku pracy.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W 2013 roku Produkt Krajowy Brutto (PKB) Niemiec wzrósł o 0,4 procent wobec wzrostu o 0,7 procent w 2012 roku, podał niemiecki federalny urząd statystyczny.

– Wskaźnik aktywności przemysłu w stanie Nowy Jork, indeks “Empire State”, wzrósł w styczniu do plus 12,51 punktu z plus 2,22 punktu po korekcie w grudniu, poinformował w środowym raporcie oddział Fed NY.

– Kurs dolara wobec koszyka głównych walut rósł w środę drugą sesję z rzędu, wspierany przez solidne dane z gospodarki USA. Dolar kanadyjski osiągnął zaś wobec swego amerykańskiego odpowiednika nowy najniższy od czterech lat kurs.

Forex - przegląd poranny rynków walutowych 16 stycznia 2014

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here