whitebit

16 lipca 2013 06:54

Sesja amerykańska:

W trakcie sesji amerykańskiej notowania eurodolara wzrosły do okolic 1,3076 USD. Spadek wyceny amerykańskiej waluty widoczny był na większości zestawień skutkując również spadkiem koszyka bossa USD. Dodatkowo warto wspomnieć o szybkiej realizacji zysków z wybicia powyżej poziomu 100 jenów na USD/JPY

Sesja azjatycka:

Obrót w Tokio przynosi oscylowanie eurodolara w zakresie kilkugodzinnych maksimów. Równocześnie obserwujemy wybicie na rynku AUD/USD, który znalazł się w obszarze 0,9171 USD. Ponadto ruch korekcyjny na USD/JPY jest kontynuowany, choć jego dynamika wyraźnie zmniejszyła się.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Fundusze hedgingowe grają pod spadki cen polskich obligacji oraz osłabienie złotego w obliczu wyprzedaży na rynkach wschodzących oraz spowalniającej gospodarki nad Wisłą. “Zupełnie nie wierzę w złotego. W funduszu hedgingowym gramy na jego osłabienie” – powiedział partner Stratton Street Capital, Andy Seaman.Według analiz Morgan Stanley, Polska znajduje się tylko za Meksykiem, jeśli chodzi o państwa, które od drugiego kwartału 2009 roku zanotowały największy przypływ inwestycji na rynek długu w stosunku do Produktu Krajowego Brutto (PKB). Według danych Ministerstwa Finansów, w ostatnich miesiącach wartość obligacji znajdujących się w rękach inwestorów zagranicznych rosła w stabilnym tempie i pod koniec kwietnia osiągnęła rekordowo wysoki poziom 207 miliardów złotych.

– Ministerstwo Finansów (MF) spodziewa się, że w czerwcu inflacja osiągnęła swe minimum i w kolejnych miesiącach będzie powoli przyspieszać, poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj