Naga Markets

14 sierpnia 2013 7:00

Sesja Amerykańska:

Obrót podczas sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł spadek kwotowań eurodolara do okolic 1,32326 USD. Umocnienie amerykańskiej waluty widoczne było na większości zestawień, jednak tradycyjnie najmocniej zareagowały pary związane z surowcami. Dodatkowo w trakcie sesji amerykańskiej byliśmy świadkami próby skokowego umocnienia funta, jednak impuls ten został szybko wygaszony.

Sesja Azjatycka:

Handel w Tokio przynosi stabilizację kwotowań głównej pary walutowej w zakresie 1,3254-1,3267 USD. Względna stabilizacja widoczna jest również na pozostałych cross’ach, jednak w dalszym ciągu widoczna jest gra na zwyżkę amerykańskiej waluty. Co ciekawe przy spadkowej sesji na Nikkei nie obserwujemy aktualnie zwyczajowego wzrostu wartości japońskiej waluty.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– We wtorek po południu dolar umacniał się wobec euro i jena w reakcji na dane o sprzedaży detalicznej w USA. Mogą one bowiem przyczynić się do tego, że Rezerwa Federalna zacznie ograniczać skup aktywów. Inwestorzy pozytywnie zinterpretowali wskaźnik sprzedaży z wyłączeniem samochodów, który w lipcu wzrósł o 0,5 procent, czyli w tempie najszybszym od siedmiu miesięcy. Analitycy spodziewali się zaś, że sprzedaż wzrosła o 0,4 procent.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here