Naga Markets13 grudnia 2013

Sesja Amerykańska:

W trakcie sesji w USA nastąpiła drobna korekta kwotowań eurodolara, która sprowadziła kurs do poziomu 1,3736 USD. W dużej mierze ruch ten tłumaczony jest wyraźnym pogorszeniem się nastrojów na światowych giełdach. Dodatkowo obserwowaliśmy mocne tąpniecie na kwotowaniach AUD/USD, które przyniosło test okolic 0,8920 USD.

Sesja Azjatycka:

Sesja w Tokio przebiega już w lepszych nastrojach, co obrazuje krótkoterminowa konsolidacji na eurodolarze w zakresie 1,3741-1,3759 USD. Równocześnie obserwowaliśmy wybicie 5-letniego szczytu na USD/JPY.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Nowa projekcja inflacyjna w 2014 roku pozwoli Radzie Polityki Pieniężnej (RPP) na przegląd sytuacji i da “bardziej solidne” podstawy do podejmowania przyszłych decyzji, powiedział w rozmowie z Agencją Reutera prezes Marek Belka. Prezes Belka powiedział także, że gospodarka w Polsce wyraźnie przyspiesza, a w kraju nie ma ryzyka deflacji.

– Przedstawiciel RBA, Glenn Miller, powiedział, że oczekuje deprecjacji australijskiego dolara, co pomogłoby części eksportowej gospodarki.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here