Naga Markets12 sierpnia 2013 7:05

Sesja Azjatycka:

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekki spadek kwotowań eurodolara do okolic 1,3317 USD. Równocześnie obserwujemy nieznaczną zwyżkę notowań EUR/CHF, które wyznaczyły intra-sesyjne maksima w okolicach 1,2312 CHF. Dodatkowo impuls deprecjacyjny na jenie z początku sesji zaczął powoli wygasać przez co pary EUR/JPY oraz USD/JPY notują aktualnie ruch korekcyjny.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W II kwartale 2013 roku Produkt Krajowy Brutto (PKB) Japonii wzrósł o 0,6% w ujęciu kwartalnym (po uwzględnieniu czynników sezonowych), wynika z opublikowanych z niedzieli na poniedziałek 12 sierpnia wstępnych szacunków. Dane rozczarowały rynek, który liczyć na wskazanie na poziomie 0,9%. Pierwszą reakcją po odczycie był transfer kapitałów w kierunku JPY.

– Der Spiegel podał, że Bundesbank zakłada, iż Grecja potrzebować będzie dalszego wsparcia ze strony partnerów z Strefy Euro już od początku 2014r.

– W tygodniu zakończonym 6 sierpnia 2013 roku wartość długich pozycji w amerykańskim dolarze obniżyła się do 21,62 mld USD z 24,45 mld USD tydzień wcześniej.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINK

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here