Naga Markets

10 stycznia 2014 7:25

Sesja Amerykańska:

Początek sesji w USA przyniósł słabość wspólnej waluty za sprawą posiedzenia EBC. Eurodolar zniżkował do okolic 1,3547 USD, skąd wygenerowana została mocniejsza korekta wzrostowa do okolic 1,3610 USD. Analogicznie w okresie tym obserwowaliśmy tąpniecie kwotowań USD/JPY, które przetestowały okolice 104,57 JPY.

Sesja Azjatycka:

Obrót w Tokio przebiega już w spokojniejszych nastrojach, gdzie eurodolar stabilizuje się pomiędzy 1,3603 – 1,3617 USD. Ponadto obserwujemy próbę wyjścia górą na kwotowaniach EUR/GBP.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Bank Anglii zdecydował w czwartek, że nie zmienia stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 0,5 procent. Jest to zgodne z prognozami analityków.

– W czwartek Europejski Bank Centralny (ECB) poinformował, że nie zmienił stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 0,25 procent.

– Europejski Bank Centralny (ECB) posiada szeroki wachlarz instrumentów do swojej dyspozycji, gdyby musiał złagodzić swoją politykę i pozostaje gotowy do działania, powiedział w czwartek prezes ECB Mario Draghi. W reakcji na jego słowa euro osłabiło się wobec dolara i jena.

Forex - przegląd poranny rynków walutowych 10 stycznia 2014

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Wypróbuj darmowe Demo BossaFX: LINK
lub konto Real: LINKŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>
Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here